Глядачі Wiz-Art’19 голосуватимуть за лауреата European Audience Award

Фестиваль короткометражного кіно Wiz-Art долучився до топ-10 фестивалів, глядачі яких обиратимуть переможця Європейської глядацької нагороди для короткометражних фільмів.

Лауреатами премії стануть стрічки, які вибороли національні глядацькі нагороди на кінофестивалях Європи. Їх представлять 27 квітня 2019-го на 22-му Брюссельському фестивалі короткометражок. Опісля фільми вирушать у тур Європою. На кожному з 10 партнерських фестивалів глядачі матимуть змогу віддати свій голос за один з фільмів.

Від України на премію номінували стрічку Павла Острікова «Mia Donna». Вона здобула приз глядацьких симпатій національного конкурсу під час Wiz-Art’2018.

Переможця першої Європейської глядацької нагороди для короткометражних фільмів оголосять на церемонії відкриття 23-го Брюссельського фестивалю короткометражок у 2020 році.

Довідка:

Wiz-Art – це щорічний міжнародний фестиваль короткометражних фільмів. Цьогоріч фестиваль відбудеться 19 – 25 серпня у Львові. Впродовж тижня глядачам покажуть близько 100 яскравих стрічок з найрізноманітніших країн.

Європейська глядацька нагорода для короткометражних фільмів — це довгострокова універсальна ініціатива, яка має на меті показати фільми, за які проголосували глядачі певної країни, і таким чином представити їх широкій європейській аудиторії.

Нагороду цього річ започаткували Брюссельський фестиваль короткометражних фільмів та партнери. Фестивалі-партнери: Міжнародний кінофестиваль короткометражного кіно у Клермон-Феррані (Франція), Кінофестиваль Encounters (Великобританія), Міжнародний фестиваль короткометражного кіно Go short у Наймегені (Нідерланди), Міжнародний кінофестиваль Curtas Vila do Conde (Португалія), Берлінський фестиваль короткометражного кіно Interfilm (Німеччина), Кінофестиваль Alciné в Алькала-де-Енарес (Іспанія), фестиваль Short Waves (Польща), кінофестиваль Tampere (Фінляндія), фестиваль Wiz-Art (Україна) і Брюссельський фестиваль короткометражних фільмів (Бельгія).

Календар туру Європейської глядацької нагороди для короткометражних фільмів

квітень 2019 року:

•    Брюссельський фестиваль короткометражних фільмів (Бельгія)

липень 2019 року:

•    Міжнародний кінофестиваль Curtas Vila do Conde (Португалія)

серпень 2019 року:

•    Львівський міжнародний фестиваль короткометражних фільмів Wiz-Art (Україна)

вересень 2019:

•    Кінофестиваль Encounters (Великобританія)

листопад 2019 року:

•    Кінофестиваль в Алькала-де-Енарес Alciné (Іспанія)

•    Берлінський міжнародний фестиваль короткометражних фільмів Interfilm (Німеччина)

лютий 2020:

•    Міжнародний кінофестиваль у Клермон-Феррані (Франція)

березень 2020 року:

•    Фестиваль Short Waves (Польща)

•    Кінофестиваль Tampere (Фінляндія)

квітень 2020:

•    Міжнародний фестиваль короткометражних фільмів у Неймегені Go Shorts (Нідерланди)

•    Брюссельський фестиваль короткометражних фільмів: оголошення першого переможця Європейської глядацької нагороди для короткометражних фільмів.