З 26 по 31 жовтня у Довженко-Центрі відбудеться VianFest

З 26 по 31 жовтня у Довженко-Центрі відбудеться VianFest – фестиваль театру,  кіно та літератури, присвячений культовому письменнику, поету, музиканту Борису Віану. У 2020 році виповнюється 100 років з дня його народження, тож до цієї нагоди, а також до Міжнародного дня Франкофонії Посольство Швейцарії в Україні, Довженко-Центр, ГогольFest спільно з Французьким інститутом в Україні підготували насичену програму, що знайомить із творчістю одного з найбільш ексцентричних митців-модерністів.

У березні, через всесвітній локдаун, ми змушені були перенести VianFest. Раді повідомити, що фестиваль, присвячений Борису Віану все-таки відбудеться, із деякими змінами: 

⚬ Нам довелося скасувати музичну програму. 

⚬ На київську прем’єру вистави «Для наших диких душ», за карантинними нормами, ми скоротили вполовину кількість місць в залі, проте додали можливість побачити її онлайн. 

⚬ Презентація першого українського перекладу Бориса Віана «І ми знищимо всіх потворних» (1948) відбудеться в камерній атмосфері, але її також можна буде переглянути онлайн. 

⚬ Покази фільмів – за Віаном та про Віана – відбудуться на Сцені 6.

Усі квитки, придбані в березні, окрім фільму «Небезпечні зв’язки», лишаються дійсними. 

Подія фестивалю на фейсбуці: https://fb.me/e/1ymjgeCkx

КІНО:

Сцена 6, 6 поверх Довженко-Центру

Вхід на кожен показ – 60 грн. 

Подія на фейсбуці https://fb.me/e/1zp1IKFj5

Фільми демонструватимуться французькою мовою з українськими субтитрами

26 жовтня, понеділок, 19:00

Фільм «Шумовиння днів» (L’écume des jours, 110 хв., реж. Шарль Бельмон, Франція, 1968).

Романтична історія Коліна та Хлої в барвистому сюрреалістичному світі, де з людей проростають квіти, а кімнати можуть самі змінювати розмір. Найвідоміший роман Віана «Шумовиння днів» дочекався своєї першої екранізації вже після смерті автора. Прем’єра стрічки відбулась на Венеційському кінофестивалі. Тоді ж таки, в 1960-х, нарешті розпочалася мода на Віана-письменника та розгадування секретів його літературного спадку.

Квитки: https://kiev.karabas.com/ua/film-shumovinnya-dniv-l-ecume-des-jours-1

27 жовтня, вівторок, 19:00

Фільм «Я прийду плюнути на ваші могили» (J’irai cracher sur vos tombes, 107 хв., реж. Мішель Ґаст, Франція, 1959)

Джо Грант прагне помститися провінційним расистам за вбивство свого брата. Для цього він приїздить в маленьке містечко, де ніхто не здогадується про його наміри. Стильний французький нуар знятий за «проклятим» бестселером Віана «Я прийду плюнути на ваші могили». На прем’єрному сеансі саме цього фільму у письменника зупинилося серце.

28 жовтня, середа, 19:00

Фільм «Прекрасний вік» (Le Bel âge, 100 хв., реж. П’єр Каст, Франція, 1960).

Молодий денді Жак, який переживає гіркий розрив з Александрою, вирушає з друзями за місто. Проте спогади про його відносини наздоганяють його під час відпочинку. Останньою роллю Віана в кіно стала роль буржуа Бориса в фільмі його друга П’єра Каста «Прекрасний вік». Стрічка доповнює коротку акторську фільмографію Віана, де самобутня пластика та персональна харизма письменника проявилася не гірше за його тексти.

29 жовтня, четвер, 19:00

Фільм «Кіно Бориса Віана» (Le cinéma de Boris Vian, 52 хв., реж. Ясін Бедде, Алєксандр Ілаїр, Франція, 2010)

Захоплива документальна оповідь про відносини Бориса Віана та кінематографу. В фільмі використано кадри з рідкісних ранніх фільмів Віана-актора, де завдяки своїй нетиповій зовнішності письменник зображав то вампіра, то готичного кардинала. Розказано про вплив модерністської прози Бориса Віана на європейське кіно.