49-й КМКФ «Молодість» оголошує переможців

29 серпня під Аркою Дружби народів відбулась Церемонія нагородження 49-го Київського міжнародного кінофестивалю «Молодість».

Церемонію закрив фільм «Земля блакитна, ніби апельсин» — українська документальна картина режисерки Ірини Цілик та продюсерки Анни Капустіної. Стрічка вперше в історії українського кіно отримала нагороду за кращу режисуру у конкурсній програмі кінофестивалю «Санденс». 

«Ми змогли зробити 49 КМКФ “Молодість” в умовах пандемії. Наша команда проявила себе дуже креативно, в цій новій реальності вони поєднали онлайн зі справжнім кінофестивалем. Сподіваюся, ми подолаємо всі перешкоди. 

Два роки тому в нашому міжнародному журі був наш друг — художній керівник Міжнародного кінофестивалю у Мінську. Сьогодні вся його команда на барикадах, під великою загрозою їхній кінофестиваль. Свободу нашим друзям у Білорусі!»

— художній керівник КМКФ «Молодість» Андрій Халпахчі.

Почесну нагороду «Золотий Скіфський олень» за внесок у світове кіномистецтво отримав французький актор театру та кіно, режисер, продюсер та письменник Робер Оссейн.

Переможцем міжнародного пітчинґу Boat Meeting став проєкт Герой нашого часу / A Hero of Our Time режисера й продюсера Мірака Атабея з Туреччини.

Спеціальну відзнаку журі Boat Meeting отримав український проєкт Нижній горизонт / Ground Zero режисерки Жанни Озірної й продюсерки Ірини Ковальчук.

Спеціальні журі 49-го кінофестивалю «Молодість» відзначили такі конкурсні картини:

Екуменічне журі

Студентський фільм 

Еллі, техно-діджейка й мати 11-річної доньки, намагається, як і сучасне для неї суспільство, поєднати важко поєднуване: професійні амбіції, захоплення (музикою) й догляд за дитиною. Еллі й Тоні докладають багато зусиль, і їхній міцний зв’язок дає глядачу відчуття, що їм удасться подолати труднощі разом. Це короткометражний фільм, який наводить на роздуми про вибір у житті жінок.  

Еллі, Вів’єн Гартманн / Vivien Hartmann, Німеччина / Germany, 2020, 30′

Короткометражний фільм 

Завдяки сильній чоловічій ролі, Анастасія Буковська розповідає українську історію універсальної дилеми чоловіків, які повертаються додому з війни й змушені нести тягар своїх травматичних переживань. Вона також показує нам вихід з темряви посттравматичного синдрому: щире  приятелювання з «найкращим другом людини».   

Бульмастиф / Bullmastiff, Анастасія Буковська / Anastasiia Bukovska, Україна / Ukraine, 2020, 25

Повнометражний фільм

Дія монохромної драми режисерки Меліни Леон відбувається в Перу наприкінці 1980-х років у розпал громадянської війни. Це заснована на реальних подіях історія молодої вагітної жінки з корінного населення, обманутої в несправжньому тимчасовому пологовому будинку торговцями немовлятами. У пошуках своєї дитини й справедливості жінці допомагає журналіст з Ліми. Великі плани обличчя Хеорхіни й самотнє акомпонування гітари увиразнюють страждання й боротьбу матерів у ворожому середовищі в усьому світі. 

Пісня без назви / Song Without a Name, Меліна Леон / Melina León, Перу, Іспанія, США / Peru, Spain, USA, 2019, 97′

Спеціальний диплом журі

Фільм розповідає історію Мікуан і Шанісс — двох молодих жінок з народу інну, довготривала дружба яких проходить випробування кількома поворотами долі. Це історія про дружбу, мужність, родинне походження й прокладання власної стежки через терня, яким буває життя. Цей фільм має універсальний заклик, хоч його дія відбувається в цілком конкретній спільноті, й пробуджує надію, незважаючи на драматичність подій.       

Твій хід / Kuessipan, Міріам Верро / Myriam Verreault, Канада / Canada, 2019, 117

Журі FIPRESCI

Двоє / Two of Us, Філіппо Менеґетті / Filippo Meneghetti, Франція, Люксембург, Бельгія / France, Luxembourg, Belgium, 2019, 95′

У конкурсних програмах 49-го КМКФ «Молодість» було відзначено такі фільми:

Національний конкурс

Переможець Національного конкурсу

Схрон / Hideout, Оксана Войтенко / Oksana Voitenko, Україна / Ukraine, 2020, 27′

Спеціальний диплом журі

Бульмастиф / Bullmastiff, Анастасія Буковська / Anastasiia Bukovska, Україна / Ukraine, 2020, 25′

Спеціальний диплом журі

Прощавай, Свєто / Goodbye, Sveta, Настя Канарьова / Nastia Kanareva, Україна / Ukraine, 2020, 20′

Спеціальний диплом журі

Врятуйте мене, лікарю! / Save Me, Doctor!, Дмитро Грешко / Dmytro Hreshko, Україна / Ukraine, 2020, 19′

Програма Molodist Teen Screen 

Переможець програми Molodist Teen Screen

Щ – це щастя / H Is for Happiness, Джон Шиді / John Sheedy, Австралія / Australia, 2019, 103′

Спеціальний диплом журі за найкращу роль

Роза Цант / Rosa Zant

Оскар і Ліллі: Там, де нас ніхто не знає / Oskar & Lilli. Where No One Know Us, Араш Т. Ріагі / Arash T. Riahi, Австрія / Austria, 2020, 102′

Спеціальний диплом журі за сценарій 

Єрон Марґрі / Jeroen Margry

Клуб потворних дітей / The Club of Ugly Children, Йонатан Елберс / Jonathan Elbers, Нідерланди / Netherlands, 2019, 90′