5 оригінальних сучасних вестернів

«Кістяний томагавк» / «Bone Tomahawk», 2015 рік

Курт Рассел, Патрік Вілсон, Річард Дженкінс , Меттью Фокса та ін. впізнавані обличчя з’явились у 2015-му році в абсолютно неочікуваній стрічці, ще тоді маловідомого режисера С. Крейга Залера, “Кістяний томагавк”. Це був вестерн, майстерно відзнятий усього за 21 день та 1,8 млн. доларів. Та й не просто вестерн, а реальний хоррор. За сюжетом, головні герої на чолі з шерифом (Рассел) відправляються рятувати медсестру, злочинця та молодого помічника шерифа, яких захопили загадкові персонажі. Про всіх джокерів сюжету розповідати не станемо, але Залер однозначно їх припас для глядача. Жорстоке видовище гарантується.


«Правдива історія банди Келлі» / «The True Story of Kelly Gang», 2020 рік

Не налаштовані на хоррор? А як вам пост-панк-історія з життя австралійських бушрейнджерів, які збігали від британського правосуддя, грабували, вбивали, становились героями легенд та міфів. А найвідоміший з них – Нед Келлі, навіть багатьма вважається хоча й контраверсійним, але справжнім героєм Австралії. Існує безліч художніх творів, а ще більше – історичних праць, які написані про цю епоху. Та особливо виділяється бестселер Пітера Кері, за яку автор отримав Букерівську премію. Роман екранізував режисер-візіонер Джастін Курзель, а роль дорослого Неда неперевершено виконав зірка “1917” Джордж Маккей. Йому склали компанію Рассел Кроу, Чарлі Ганнем та Ніколас Голт.


«Брати Сістерс» / «The Sisters Brothers», 2018 рік

На Дикому Заході жили собі брати з прізвищем “Сестри”, і краще було б не попадатися на їх шляху. Вестерн-притча француза Жака Одіара не позбавлений ні динамічний сцен, ні жорстокості, але й поетики та навіть гумору йому не займати. Братів зіграли Хоакін Фенікс і Джон Сі Рейлі, а компанію їм склали Джейк Джилленхол та Різ Ахмед. Фільм був учасником Венеціанського кінофестивалю, де отримав “Срібного лева” за найкращу режисуру. Якщо ви пропустили цю видатну роль Хоакіна Фенікса – час надолужити, а кожний драматичний образ Джона Сі Рейлі завжди на вагу золота.


«Балада Бастера Скраггса» / «The Ballad of Buster Scruggs», 2018 рік

Кіноальманах братів Коен також був представлений на кінофестивалі у Венеції в той же рік, що й “Брати Сістерс”. Шість глав по-різному показують історію дикого краю. «Балада Бастера Скраггса» розповідає історію про влучного співака. У главі «Під Алгодонесом» імітатор грабіжника банків отримує те, чого хотів, а потім і ще дещо. «Талон на харчування» — це похмура історія про двох втомлених подорожуючих артистів. «Увесь Голд-каньйон» — це історія про старателя, який добуває золото. А «Дівчина, яка злякалася» — це історія про те, як жінка знаходить неочікувані любовні зобов’язання, забезпечена неабиякою дозою їдкої життєвої іронії. І, нарешті, шоста глава — «Рештки» — це історія про те, як леді вершить суд над строкатою командою незнайомців, які роблять свою останню поїздку в кареті. Серед акторів кіноальманаху Джеймс Франко, Ліам Нісон, Брендан Глісон та музикант Том Вейтс.


«Стрілець» / «The Gunfighter», 2014

Найкоротший та найсмішніший вестерн, який ви могли пропустити. Короткий метр (до 10 хв), який усього за один прийом зміг якісно й дуже іронічно пройтись по усім штампам класичного жанру. Режисер Ерік Кіссак і сценарист Кевін Тенглін ввели нового повноправного учасником дійства – закадровий голос оповідача. Що з цього вийшло – перевірте вже сьогодні, ми впевнені, що цей вірусний ролик можна знайти і на Youtube.