Docudays UA-2021: гібридний формат, національний конкурс

Цієї весни 18 Docudays UA вперше відбудеться у гібридному форматі. Офлайн-центром фестивалю стане Поділ, де розташовані всі цьогорічні локації Docudays UA: кінотеатр «Жовтень», простір Креативної спільноти IZONE та Dymchuk Gallery. А не виходячи з дому глядачі зможуть долучитися до кінопоказів та подій в онлайн-кінотеатрі DOCUSPACE.

Фестиваль відбудеться з 26 березня по 4 квітня включно. Нагадуємо, що 18 Docudays UA присвячений праву людини на здоров’я. Ми пропонуємо зануритися глибше у процеси нових для нас явищ і оцінити весь масштаб світових змін з початком пандемії.

«Docudays UA виповнюється 18 років. Хочу його привітати з повноліттям. Одна з найцікавіших частин роботи цього року — повне оновлення та розширення онлайн-кінотеатру DOCUSPACE. Ми багато обговорюємо та міркуємо над тим, як зробити його максимально інтерактивним та комфортним для глядачів. Притримуючи інтригу, поки лише скажу, що DOCUSPACE працюватиме як VoD-сервіс (VoD (Video on Demand) — відео на запит. — Ред.) та як стримінгова платформа.

зазначає програмна директорка фестивалю Вікторія Лещенко

І, звичайно, цього року ми все ж потрапимо на великі екрани улюбленого київського кінотеатру “Жовтень”, де плануємо розмістити всю конкурсну та позаконкурсну програму фестивалю. Контрапунктом кожного вечора буде вечірній показ та обговорення після нього, які відбуватимуться одночасно у “Жовтні” та на DOCUSPACE. Ми хочемо поєднати обидві аудиторії та розширити можливості для спілкування, попри чинні карантинні обмеження».

В офлайн-форматі відбудуться:

І. Кінопокази конкурсних і позаконкурсних програм у кінотеатрі «Жовтень» та розмови з українськими режисер(к)ами фестивальних стрічок.

ІІ. Виставки та ретроспектива анімації в межах Міждисциплінарної програми у кінотеатрі «Жовтень», Dymchuk Gallery та просторі Креативної спільноти IZONE.

В онлайн-форматі відбудуться:

І. Кінопокази конкурсних та позаконкурсних програм, а також ретроспективи анімації Міждисциплінарної програми в онлайн-кінотеатрі DOCUSPACE (docuspace.org).

II. Публічні онлайн-трансляції правозахисних дискусій програми «RIGHTS NOW!», лекцій та зустрічей DOCU/КЛАС, дискусій з режисер(к)ами фестивальних стрічок Tête-à-tête, а також дискусії з художниками/-цями Міждисциплінарної програми в онлайн-кінотеатрі DOCUSPACE.

III. Ексклюзивні події для власників/-ць індустрійних акредитацій DOCU/ПРО. Серед них: Ukrainian Doc Preview — презентація актуальних українських документальних фільмів на стадії виробництва перед фахівцями/-чинями кіноіндустрії, втілена у партнерстві з Українським інститутом; а також DOCU/PRO TALKS — серія лекцій та майстер-класів на професійні теми: від розробки проєкту до формування стратегії продажів.

ІV. Також глядачі та глядачки зможуть долучитися до дистанційного спілкування з «книгами» в Живій бібліотеці. А підліткам з різних куточків України ми запропонуємо участь в Онлайн-студії документального кіно, де під менторством документальних режисерів/-ок вони створюватимуть у DOCU/ТАБОРІ власні документальні стрічки.

Фестиваль збереже всі конкурсні програми: DOCU/СВІТ, DOCU/УКРАЇНА та DOCU/КОРОТКО. Й нині ідеальний момент, аби оголосити учасників та учасниць національного конкурсу

До програми національного конкурсу DOCU/УКРАЇНА увійшли п’ять стрічок, які через призму особистих пошуків героїв віднаходять відповіді на вічні питання. Усі стрічки в програмі –  національні або світові прем’єри. Ми придивимося до повсякдення, мрій та роздумів головних героїв: робитимемо вибір між коханням та покликанням життя з Мішелем, між обітницею та соціальним активізмом з монахом у миру і художником Анатолієм Лютюком, долатимемо сотні кілометрів заради мрії з Назаром та Максом, відкриватимемо мистецтво народного художника Івана Приходька та досліджуватимемо контрастність і політичність кабаре з учасницями Dakh Daughters Band.

Отже, розповідаємо, які фільми увійшли до DOCU/УКРАЇНА:

●      «Май далеко — май добре», режисерка Ганна Ярошевич;
●      «Земля Івана», режисер Андрій Лисецький;
●      «Сіль із Бонневіллю», режисер Семен Мозговий;
●      «Казка про Коника», режисери Уляна ОсовськаДенис Страшний;
●      «Рози. Фільм-кабаре», режисерка Ірена Стеценко.

Детальніше про решту програм незабаром. Слідкуйте за оновленнями на сайті.