Фантастична четвірка (2015) | Думка

Голівуд розродився другою версією коміксу Марвел «Фантастична четвірка». Перша вийшла всього 10 років тому, і не можна сказати, щоб вона чимось нам запам’яталася, таке собі, посередній фільм. Тому від нової версії всі очікували чогось несподіваного і яскравого. І що? 

Можна сказати, що цей фільм побив кілька моїх особистих рекордів. По-перше, напевне іще з часів 90х, не бачила таких унилих спецефектів. І я зараз не про їхню вартість чи технічну якість, а про їхню неоригінальність і безпомічність. Унила кам’яна Істота. Унила планета.
Втім, спецефекти — це півбіди. 

Що там іще? Перснажі. По-перше, їх зробили зовсім молодими, їм усім десь по 20 років. Напевне, автори хотіли таким чином наблизити їх до аудиторії підлітків. Але ж ці персонажі вийшли такими пласкими і ніякими, їхні мотивації неясні, їм не хочеться співпереживати. При цьому у фільмі ми бачимо досить відомих акторів — Кейт Мару, Майлза Теллера. Будемо сподіватися, їхні ролі у цьому фільмі швидко забудуться (хоча ні, начебто знімають другу частину).

Сюжет нелогічний, хоча фільму, знятому за коміксами, це можна пробачити. Взагалі я була би ладна пробачити усе — зрештою, це тупуватий фільм для підлітків про супергероїв. Але відсутність гумору я пробачити не можу. Чуваки, why so serious? Чому у фільмі не було жодного нормального жарту? Чому найсмішніше було в момент, коли три дорослих пацана соображають на трьох, і них на трьох є фляжечка, в якій на око ну грам 120. Що вони такого п’ють, що воно їх вгашує? І це був єдиний смішний момент на весь фільм. Решта — сірість, печаль, безнадія. 

У підсумку. На фільм «Фантастична четвірка» варто сходити хіба що для того, аби подивитися, як не можна знімати комікси.