Один із найстаріших світових кінофестивалів Festival Dei Popoli включив до конкурсної програми новий фільм української режисерки Аліни Горлової

Міжнародний онлайн-показ нової документальної стрічки “Цей дощ ніколи не скінчиться” (This Rain Will Never Stop) режисерки Аліни Горлової та продюсера Максима Наконечного, TABOR Production, відбудеться 20 листопада 2020 на італійському фестивалі Festival Dei Popoli. Цей фестиваль є одним із найстаріших у світі та буде проходити вже 61 рік, та вперше відбудеться повністю онлайн на платформі MYmovies.it. “The Show Must go “Home” “(Шоу продовжується, але вдома), – прокоментували організатори італійського фестивалю ситуацію у зв’язку з пандемією. Також Festival Dei Popoli вважається єдиним майданчиком в Італії, де збирають креативну документалістику. Креативна документалістика працює з різними форматами та експериментами в жанрі документального кіно, завдяки чому створюється більш висока художня цінність фільму та присутній авторський погляд. 

Festival Dei Popoli відбудеться онлайн з 15 по 22 листопада включно. Це буде другий міжнародний показ нового документального фільму Аліни Горлової “Цей дощ ніколи не скінчиться”. Світова прем’єра відбудеться за день до цього, 19 листопада 2020, офлайн в нідерландському кінотеатрі в рамках Амстердамського фестивалю документального кіно IDFA. Прем’єра в Україні запланована на 2021. 

Фільм є копродукцією України, Латвії, Німеччини й Катару, був профінансований Держкіно України, Латвійським кіноцентром, фондами IDFA Bertha Fund та Doha Film Institute.

“Цей дощ ніколи не скінчиться” (This Rain Will Never Stop) раніше був відомий професійній публіці під назвою “Поміж війн”. Стрічка запрошує глядача доєднатися до потужної й візуально вражаючої подорожі 20-річного Андрія Сулеймана та його родини у нескінченному циклі війн. Андрій Сулейман разом із батьком переїхав із Сирії, але стикається із черговим військовим конфліктом уже в Україні, де він є волонтером Червоного Хреста. Після смерті батька, Андрій вирішує поховати його тіло в Сирії.

Попередній фільм Аліни Горлової “Явних проявів немає” також приймав участь в Festival Dei Popoli у 2018 році. Це історія про боротьбу ветеранки російсько-української війни з посттравматичним стресовим розладом після повернення додому. Стрічка здобула 4 нагороди на міжнародному фестивалі DocuDays UA у 2017 році, нагороду “за видатну східноєвропейську картину” міжнародного конкурсу фестивалю в Лейпцизі “DOK Leipzig” у 2018 році та була номінована на премію Української Кіноакадемії “Золота Дзиґа” за найкращий документальний фільм у 2019 році. Фільм можна подивитися на платформі Takflix.