Молоді та незабутні: Джордж Маккей

Щороку шоу-бізнес обов’язково підіймає шум навколо нових осіб – не важливо акторів, музикантів, режисерів. Головне – їх ніша, бекграунд, вік, зовнішні дані, талант і / або харизма. На жаль це правда, часом останні два пункти не стільки обов’язкові, скільки вибіркові.

А вже вірне голлівудське правило ділити акторів на “зірок” й “характерників” поки ще ніхто не відміняв. Умовна зірка – харизматик, що приковує до екрану, але не володіє широким акторським діапазоном. У той час як “характерник” – людина-хамелеон, який може перетворитися в будь-якого персонажа. Але варто визнати, що в епоху нового Голлівуду, коли успіх гарантують або великі тентполи, або оригінальні історії – це правильно все частіше піддається сумніву.

Молодий британський актор Джордж Маккей – якраз така історія. Головний герой вражаючого військового епіка Сема Мендеса “1917” і виконавець ролі легендарного розбійника Неда Келлі в майбутній “Справжній історії банди Келлі” – харизматик з широким акторським діапазоном, вірно рухається на вершину акторської Олімпу.

Джордж Маккей народився в Лондоні, в 1992-му році, в родині художниці по костюмах і освітлювача, з дитинства оточений любов’ю до мистецтва. В акторську професію юний Маккей потрапив в десятирічному віці, зігравши одну з ролей в казці “Пітер Пен”, знятої відомим австралійським режисером Пі Джей Хоганом. Надалі початковий етап  своєї кар’єри Маккей провів на театральній сцені в кращих британських постановках робіт великих драматургів Ієна Мак’юена, Юджина О’Ніла, Гарольда Пінтера. А також працюючи з цікавими кінорежисерами – Декстер Флетчер, Едвард Цвіг, Пет О’Коннор, Кевін Макдональд, Метт Росс to the name of few. Зараз роботи Джастіна Курзеля і Сема Мендеса поповнили фільмографію молодої зірки. 

До 27-ми років в скарбничці Маккея нагороди Каннського кінофестивалю найкращому молодому актору, шотландської BAFTA за кращу роль, номінації BIFA, Empire, Screen Actors, BAFTA Rising Star. І це без широкої впізнаваності серед публіки. Зате з талантом і бажанням наполегливо працювати над різними проектами. Наполеглива праця принесла свої плоди. Після успіху “1917” про Джорджа Маккей складно не заговорити. І вже тим більше – пропустити його нову роботу, “Правдиву історію Банди Келлі”.

До екранізації іменитого однойменного роману Пітера Кері йшли досить довго, намагаючись знайти підходящу кандидатуру як для крісла режисера, так і ідеального актора на роль суперечливого розбійника та, водночас, справжньої легенди – Неда Келлі. Про Келлі, його шлях і його банду написані десятки книг, поставлені п’єси, зняті серіали і кінофільми. На початку свого великого прориву Неда зіграв й зарано покинувший нас австралійський геній Хіт Леджер в байопіку “Банда Келлі”.

Але “Правдива історія банди Келлі” – зовсім інший твір мистецтва. Дискусійний, жорсткий, що розповідає про похмуре минуле Австралії та про особистий шлях у темряву. За картину взявся Джастін Курзель, виходячи з минулих робіт якого (“Сніжний місто”, “Макбет”), – похмурість він може показати у всіх фарбах, як би парадоксально це не звучало.

Курзель тут же почав шукати свого ідеального Неда Келлі і знайшов його в Джорджі Маккею, для якого було важливо зіграти цю роль, віддавши данину предкам свого батька – вихідця з австралійської Аделаїди.

“Фігура Неда стала невід’ємною частиною культурної спадщини Австралії, враховуючи, що ще за життя він став героєм легенд і міфів, – каже актор. – У результаті ретельного вивчення історії цієї людини я зрозумів, що велика частина інформації про нього заснована на суб’єктивних людських судженнях. Незаперечні і підтверджені факти про те, що і де відбулося, можна перерахувати по пальцями, але і вони не давали відповіді на питання: “Чому це сталося?”.

“Я думаю, справжній Нед Келлі назавжди залишився в свідомості самого Неда, – додає Маккей. – У всякому разі, мені було набагато простіше бути Недом і тільки Недом, а не Недом Келлі. Оскільки в поєднанні з прізвищем ім’я цієї людини не може сприйматися абстрактно – воно нерозривно пов’язане з легендою “.

Що ж ми бачимо в результаті ? Перед Джорджем Маккеєм постало складне акторське завдання – зіграти легендарного, дискусійного, важливого для цілої країни, реальної людини. І судячи з підсумків – у нього це вийшло блискуче. Прем’єра “Правдивої історії банди Келлі” з успіхом пройшла на престижному кінофестивалі в Торонто, а вдома стрічка вийшла в січні, в День Австралії, що говорить сама за себе.

Український глядач зможе побачити талановитого харизматика Джорджа Маккея в Правдивій історії банди Келлі” з 20-го лютого.