З 18 лютого 2021 року кінофестиваль «Молодість» запускає проєкт «Кіноклуб італійської класики» за підтримки Посольства Італійської Республіки в Києві та Італійського інституту культури в Україні.

«Кіноклуб італійської класики» — це ціла серія показів, що складатиметься з 10 класичних фільмів від видатних італійських режисерів ХХ століття. Стрічки Фелліні, Антоніоні, Вісконті та багатьох інших відродяться на великих екранах напередодні п’ятдесятиріччя “Молодості”. Всі стрічки-учасники — переможці міжнародних та італійських регіональних кінофестивалів, які розкривають давно знайомі теми з легкою чарівністю італійського темпераменту: від драми про меркантильність до скандальної сатиричної комедії, що кидає виклик консюмеризму.

Фільми демонструються мовою оригіналу з українськими та англійськими субтитрами.

Програма

18 лютого

Рокко та його брати l Лукіно Вісконті l 1960 l 170’

Розарія Паронді, обідніла італійська мати, разом зі своїми п’ятьма синами переїздить до Мілану. Стосунки між двома синами Розарії – спокійним Рокко та зухвалим Симоном – напружуються, коли обидва закохуються у повію Надію.

24 лютого

Велика жратва l Марко Феррері l 1973 l 94’

Четверо друзів збираються на віллі у французькому передмісті. Компанія вирішує покінчити життя самогубством через переїдання.

 4 березня

Білий шейх l Федеріко Фелліні l 1973 l 146’

Перші два дні шлюбу. Іван привозить свою наречену до Рима на медовий місяць, на аудієнцію з Папою Римським. Однак, коли чоловік засинає у готелі, наречена-кіноманка втікає на знімальний майданчик до свого улюбленого актору Ріволі, виконавця ролі Білого Шейха.

10 березня

Затемнення l Мікеланджело Антоніоні l 1962 l 125’

Жінка на ім’я Вікторія зустрічає молодого та процвітаючого маклера П’єро. Вони обидва молоді, красиві, легко йдуть на контакт, і здається, що вона нарешті знайшла справжнє кохання. Але їхні любовні стосунки приречені на провал через його меркантильну сутність.

17 березня

Учитель з Віджевано l Еліо Петріl 1963 l 106’

У італійському містечку Віджевано, де майже кожен житель пов’язаний з виробленням взуття, проживає скромний учитель Антоніо Момбеллі з дружиною і сином. Дружина Ада постійно дорікає йому, що у неї немає можливості купувати для себе модні і красиві речі, тому вона вирішує йти працювати на фабрику взуття.

25 березня

Мама Рома l П’єр Паоло Пазоліні l 1962 l 95’

Італійська повія Мама Рома заощадила достатньо грошей, щоб розпочати нове життя і забрати сина до себе у Рим. Етторе не здогадується, чим займалась його мати, однак, колишній сутенер загрожує викрити її минуле, що робить надії на щасливе майбутнє сина марними.

4 квітня

Умберто Д. l Вітторіо Де Сіка l 1952 l 89’

Коли пенсіонер Умберто Доменіко Феррарі повертається з акцій протесту за підвищення пенсій, хазяйка пансіонату погрожує виселити його за невиплату орендної плати. Захворівши і потрапивши до лікарні, Умберто віддає свого улюбленого собаку вагітній і покинутій служниці Марії.

Список фільмів буде доповнений. 

Продаж квитків на сайті кінотеатру «Жовтень».
Квитки на «Рокко та його брати»за посиланням.

Захід організовано у кооперації з Посольством Італійської Республіки в Києві та Італійським інститутом культури в Україні.