На 11-му ОМКФ шведського режисера Роя Андерссона відзначать почесним «Золотим Дюком» та покажуть його міні-ретроспективу

Також на глядачів ОМКФ чекає Q&A з режисером в онлайн-форматі

Відомий шведський кінорежисер Рой Андерссон отримає почесного «Золотого Дюка» за внесок у кіномистецтво. Нагородять лауреата Каннського та Венеціанського кінофестивалів, а також номінанта Берлінале під час 11-го Одеського міжнародного кінофестивалю, який відбудеться в онлайн-форматі з 25 вересня по 3 жовтня.

Крім цього, в межах фестивалю відбудеться показ міні-ретроспективи фільмографії Роя Андерссона. До неї увійшли три стрічки: дебютна робота режисера «Шведська історія кохання», володар численних нагород фільм «Пісні з другого поверху» та нова робота Роя Андерссона «Про нескінченність». Також на глядачів ОМКФ чекає Q&A з режисером в онлайн-форматі.

«Рой Андерссон – один з майстрів шведського кінематографу. За понад 50 років він створив фільмографію, яка відображає його перфекціонізм: 6 стрічок, знятих за півстоліття говорять про Андерссона, як про режисера, який вкладає багато часу, скрупульозності та віртуозності у розробку свого кіно, як і Стенлі Кубрик (який за свою кар’єру зняв 13 фільмів). Його стиль одразу пізнається: статичні добре скомпоновані кадри, неначе картини, велика доза чорного гумору та дивакуватості, але водночас йому притаманне почуття поезії та бурлеску, що промовисто говорять про абсурдність та красу світу, в якому ми живемо», – зазначив програмний директор ОМКФ Антельм Відо.

Рой Андерссон народився у 1943 році у шведському Гетеборзі. Наприкінці 60-х він навчався у Кіношколі Шведського інституту кіно у Стокгольмі. Його режисерським дебютом стала стрічка «Шведська історія кохання» 1970 року, яка отримала чотири нагороди Берлінського кінофестивалю. Другим був фільм «Гіліап» 1975 року, який був представлений у секції Канн «Двотижневик режисерів». Після цього він працював над рекламними роликами, за які отримав безліч нагород, зокрема вісім Каннських Золотих Левів. У 1989 році вийшов незавершений фільм Роя Андерссона про СНІД «Щось сталося». У 1992 році вийшла антологія «Успішна заморозка містера Моро», де режисер виступив співредактором. Також був редактором виставки «Швеція та Голокост».

Рой Андерссон повернувся до повнометражного формату з фільмом 2000 року «Пісні з другого поверху», який отримав безліч нагород, в тому числі і приз журі Каннського кінофестивалю. За 7 років він повернувся на Лазурне узбережжя з другою частиною трилогії, розпочатої «Піснями», — зі стрічкою «Ти, що живеш». Прем’єра завершальної частини під назвою «Сидів голуб на гілці, міркуючи про буття» відбулась на 71-му Венеціанському кінофестивалі. Стрічка отримала там «Золотого лева» як найкращий фільм. До речі, тоді Рой Андерссон став першим та єдиним шведським режисером, що отримав цю нагороду. У 2019 році його нагородили «Срібним левом» Венеціанського кінофестивалю як найкращого режисера за фільм «Про нескінченність».

Нагадаємо,11-й Одеський міжнародний кінофестиваль відбудеться в онлайн-форматі з 25 вересня по 3 жовтня.

*Реалізується за підтримки Українського культурного фонду / With the support of Ukrainian Cultural Foundation

*Здійснюється за підтримки Creative Europe – MEDIA Programme of the European Union / With the support of Creative Europe – MEDIA Programme of the European Union