Проєкт фільму “Памфір” Дмитра Сухолиткого-Собчука отримав підтримку швейцарського фонду Visions Sud Est

Виробництво повнометражного фільму “Памфір” режисера Дмитра Сухолиткого-Собчука підтримав швейцарський фонд VisionsSudEst на суму в 50 000 швейцарських франків (майже 1,4 млн. грн.). Загалом Visions Sud Est надав підтримку шести стрічкам: одній документальній та п’яти художнім. Ці проєкти, серед яких і “Памфір”, комісія відібрала з двох сотень заявок із різних країн світу.

Виробник стрічки компанія BOSONFILM вже підписала угоду з фондом, яка окрім фінансової підтримки передбачає інформаційну підтримку та право на розповсюдження фільму на території Швейцарії та Ліхтенштейну.

“Для нас такого роду підтримка від авторитетного міжнародного фонду – це ознака якості проєкту та вагомий вклад, щоб фільм відбувся”.

Режисер Дмитро Сухолиткий-Собчук

Зазначимо, що VisionsSudEst надає гранти на повнометражні ігрові та неігрові стрічки зі Східної Європи, Африки, Південної Америки та Азії. Партнерами фонду виступають міжнародний кінофестиваль у Локарно та кінофестиваль Visions du Réel.

“Відзнаки провідних міжнародних інституцій на стадії виробництва неймовірно важливі для успішного подальшого релізу фільму. Вони є певним маркером для відбірників фестивалів, дистриб’юторів і сейлз агентів та допомагають розширити географію показу стрічки”.

Продюсер фільму Олександра Костіна

Нагадаємо, у 2019 році «Памфір» став одним із переможців 11-го конкурсного відбору Держкіно (за напрямом “Ігрові повнометражні фільми художньої та культурної значущості (авторські), спільного виробництва”) та отримав підтримку Польського Інституту Кіно (PISF). Девелопмент проєкту здійснювався за підтримки Українського Культурного Фонду. Режисер працював над сценарієм в резиденції Каннського міжнародного кінофестивалю Cinéfondation Residence. Також проект був розроблений у двох найвпливовіших сценарних майстернях – TorinoFilmLab (Script&Pitch) та Midpoint Intensive.

Виробництво фільму здійснює компанія BOSONFILM, продюсер Олександра Костіна, спільно з MADANTS (Польща) та LesFilmsD’Ici (Франція).

Держкіно