На Еспресо TV покажуть фільм про співпрацю УПА та польських повстанців

12 січня о 18:10 на каналі Еспресо TV відбудеться телепрем’єра створеного за підтримки Держкіно історичного документального фільму режисерки Олесі Моргунець-Ісаєнко «Рубіж. Грубешівська операція».

Історичний документальний фільм «Рубіж. Грубешівська операція» розповідає історію українських та польських повстанців, які після тривалої ворожнечі та спротиву спершу німецькій, а потім радянській окупації в роки Другої світової війни усвідомили безглуздість взаємної боротьби й об’єдналися для спротиву загарбникам з СРСР. 

За словами авторів картини, телевізійна прем’єра дасть змогу широкому колу глядачів розібратися в суперечливих моментах Другої світової війни та дізнатися маловідомі історичні факти, зокрема, про військову співпрацю українських повстанців з УПА і польських партизанів з Армії Крайової та їхніх послідовників з ВіН (Воля і Незалежність).

«Блискавичний напад українців та поляків під командуванням УПівця Євгена Штендери в ніч з 27 на 28 травня 1946 року на місто Грубешів завершився розгромом сил НКВД та їхніх польських підопічних. Співпраця наших повстанців глибоко символічна і від того ще більш актуальна, адже показує, як учорашні противники проявили мудрість та об’єдналися в боротьбі проти більшого ворога», – говорить автор сценарію Тарас Лазер.

Прем’єра стрічки відбулася 28 травня 2019 року у Києві на кінофестивалі «Молодість».

Режисерка стрічки – Олеся Моргунець-Ісаєнко, автор сценарію – Тарас Лазер, продюсер – Артем Денисов. Ролі озвучили Андрій Мостренко, Віктор Лафарович, Михайло Кукуюк, Катерина Білик, Катерина Качан.

Проєкт фільму став одним із переможців Десятого конкурсного відбору Держкіно. Сума державної фінансової підтримки склала 3 млн 468 тис. 235 грн., що становить загальну вартість виробництва фільму.

Фільм створено за сприяння Українського та Польського інститутів національної пам’яті.