“Весільний спадок” та “Борщ” покажуть на великих екранах країни

Повнометражні документальні фільми “Весільний спадок” та “Борщ. Секретний інгредієнт” виробництва FILM.UA Group вийдуть в обмежений кінотеатральний прокат. З 14 жовтня 2020 року ці стрічки демонструватимуться в мережі кінотеатрів “Планета Кіно”. 

  Один з лідерів української кіновиробничої галузі FILM.UA Group розширює портфель своїх повнометражних стрічок двома новими проєктами. Це нові для студії напрямки документального жанру – кулінарний тревел фільм “Борщ. Секретний інгредієнт” та етнографічний фільм-реконструкція “Весільний спадок”. Обидві стрічки вийдуть на великих екранах однієї з найбільших національних кіномереж – “Планета Кіно”. Прокат розпочнеться 14 жовтня в усіх кінотеатрах “Планети”, які знаходяться в Києві, Львові, Одесі, Дніпрі, Харкові та Сумах.

 У фільмі “Борщ. Секретний інгредієнт” відомий кулінарний експерт та шеф-кухар Євген Клопотенко вирушає у мандри Україною, щоб віднайти унікальні рецепти борщу, розкрити секретні інгредієнти, які роблять цю страву неповторною. Він хоче з’ясувати – який український борщ – справжній? Що найголовніше у рецепті? Що відрізняє, і водночас які цінності об’єднують українців з різних регіонів? 

“Це фільм не про борщ і не про рецепт, це фільм про нас – таких різних і таких однакових у прагненні до щастя та любові. Трохи традицій, трохи новаторства – несподівані герої, несподівані рецепти та інгредієнти – цей фільм здатний здивувати й навіть розвінчати більшість міфів про борщ. Думаю, кожен після перегляду стрічки ще більше полюбить нашу країну та її людей! Є ще одне важливе застереження – фільм краще дивитися ситими, бо після перегляду точно захочеться борщу”, – розповідає креативна продюсерка проєкту Наталка Якимович.

  Тревел фільм «Борщ. Секретний інгредієнт» режисера Дмитра Кочнєва отримав фінансування за результатами Конкурсу соціально вагомого контенту про єдину та різноманітну Україну – PITCH UA.

У стрічці «Весільний спадок» глядач занурює у неймовірно красивий та цікавий світ справжнього українського весілля. За допомогою сучасних кінематографічних аудіовізуальних рішень автори фільму відтворили автентичну українську весільну традицію, такою, якою вона була наприкінці 19-початку 20 століть. Головні учасники весілля, традиційні обрядодійства,  автентичні костюми та атрибути, унікальна музика, співи та пісні, спеціально записані для фільму, а також коментарі провідних українських етнографів, колекціонерів, істориків, музикантів тощо – все це дозволило створити унікальний та дуже важливий для сучасної України фільм. Завдяки кінотвору глядач побачить яскраву та різноманітну весільну традицію 8 областей країни: Київської, Черкаської, Чернігівської, Івано-Франківської, Закарпатської, Харківської, Рівненської та Чернівецької. 

  Весілля – це сакральний і дуже важливий момент у житті кожної людини. Українське весілля – це по-справжньому магічний, красивий та складний ритуал, в який наші предки закладали безліч сенсів. У нас є можливість показати в цьому фільмі повноцінні весільні обряди, які побутували в Україні до революції 1917 року. До весілля готувалися, вкладали величезну кількість зусиль, весілля тривало кілька днів, у ньому брала участь велика кількість людей. І ми впевнені, що якомога більше людей повинні побачити ці унікальні за своєю красою і змістом обряди. Ми хочемо, щоб українці бачили й цінували те, що наші предки дбайливо передавали з покоління в покоління, щоб розуміли та знали, що таке справжня культура нашої країни й пишалися такою унікальною спадщиною. – розповідає продюсерка проєкту Олена Малкова.

  Повнометражний документальний фільм «Весільний спадок», який зрежисував Олексій Гуз, став одним із переможців Дванадцятого конкурсного відбору кінопроєктів Державного агентства України з питань кіно та отримав державну фінансову підтримку розміром 1 млн 475 тис. 440 грн. (39,73 % загальної вартості виробництва фільму). 

 Дистрибуцією документальних стрічок «Весільний спадок» та «Борщ. Секретний інгредієнт» займається компанія FILM.UA Distribution, що входить до склада FILM.UA Group. Квитки незабаром можна буде придбати на сайті мережі кінотеатрів «Планета Кіно» 

Стежити за новинами проєктів:

  • “Весільний спадок” можна на сторінках у мережі Facebook та Instagram
  • “Борщ. Секретний інгредієнт” можна на сторінках у мережі Facebook та Instagram