Український фільм «Тато — мамин брат» здобув приз на фестивалі в швейцарії.

 

«Тато – мамин брат», повнометражний документальний дебют українського режисера Вадима Ількова, отримав приз як найбільш інноваційна стрічка міжнародного конкурсу фестивалю Visions du reel.

Світова прем’єра стрічки відбулася 17 квітня на одному з найбільших фестивалів документального кіно Європи – фестивалі Visions du reel у Ніоні (Швейцарія).

Visions du reel – один із найбільш знаних та престижних форумів документального кіно в Європі, який був заснований у Ніоні (Швейцарія) 1969-го року. Особливість Visions du reel в тому, що він поєднує в собі розвинену індустріальну платформу та кінопрограму, яка фокусується на авторському та експериментальному кіно. Цього року фестиваль досліджував нові форми кіно, які виникають на перетині ігрового та неігрового кінематографів.

Фільм Вадима Ількова «Тато — мамин брат» брав участь у головному конкурсі фестивалю. Усього до участі у конкурсі відібрали 16 стрічок. Серед них за головний приз, зокрема, змагалася картина «Не торкайся» Адіни Пінтіліє, переможниці Берлінале-2018.

«Тато – мамин брат» – це портрет родини, яка маневрує між глибинами богемного життя та соціальним дном. Художник та співак Толік, його сестра Аня та племінниця Катя продираються крізь будні, сповнені любові, пошуків себе, самотності та хвороби.

Зйомки фільму відбувались упродовж двох років в Києві, ще півроку тривав пост-продакшн. «Тато — мамин брат» — перша повнометражна режисерська робота Вадима Ількова. В Україні Вадим Ільков відомий більше як оператор. У його творчому доробку стрічки «Маріуполіс» (реж. Мантас Кведаравічюс), «Вулкан» (реж. Роман Бондарчук). Перший фільм Вадима Ількова «Вальс Алчевськ» був показаний у програмі фестивалю Docudays UA-2015.

«Тато — мамин брат» створено студією «Garmata Film Production» за підтримки Держкіно України.

2 та 3 травня «Тато – мамин брат» побачать глядачі знаного канадського фестивалю Hot Docs. Фільм було відібрано до секції World Showcase, де він змагатиметься за Приз глядацьких симпатій.

Подорож на фестиваль стала можлива за підтримки Держкіно України та посольства Швейцарії в Україні.