Фестиваль короткометражного кіно Wiz-Art оголосив переможців

У Львові оголосили переможців 12-го міжнародного фестивалю короткометражних фільмів Wiz-Art. Гран-прі фестивалю здобув фільм режисера Богдана Мурешану з Румунії «Різдвяний подарунок». 

Переможців визначало міжнародне журі у складі Надії Парфан з України, Янніка Даля Педерсона з Данії та Сари Домбринк з Німеччини. 

Надії Парфан з України, Янніка Даля Педерсона з Данії та Сари Домбринк з Німеччини

За увагу журі та глядачів змагалися 26 фільмів – 10 у національній та 16 в міжнародній програмах. 

Своє рішення щодо фільму «Різдвяний подарунок» Богдана Мурешана журі прокоментувало так:

«Переможець цьогорічного гран-прі — це фільм, який використовує кіно красивим і цікавим шляхом, щоб розповісти важливу історію. Він веде нас назад у часі та демонструє таку страшну та неймовірну ситуацію, що вам важко втримати сміх. У центрі історії лежить історія, а сюжет розвивають близькі кожному персонажі. Ситуація миттєво захоплює й не припиняє дивувати. Кінотворці виявили неабияку відвагу, щоб висміяти історію власної країни. Вони розповідають історію тиранії в універсальний і близький кожному спосіб. Це політичний і водночас особистий фільм». 

Також фільм Мурешану здобув і відзнаку у номінації Найкращий сценарій у міжнародному конкурсі.

Коментар журі:

«Фільм, який ми вирішили нагородити відзнакою за найкращий сценарій — це фільм про сім’ю, яка потрапила в надзвичайну ситуацію. Невинна дитяча уява раптово виявляє небезпеки життя в тогочасному суспільстві. Реальні події — це кістяк, який допомагає розповісти вигадану історію, яка нікого не залишить байдужим. Вона дає глядачу змогу поринути в історію й навчитися на чужому досвіді. Постійні сюжетні перипетії дивують, проте глядач розуміє рішення персонажів. Це фільм, якому вдалося повністю розкрити свою історію».

Найкращим українським фільмом назвали  «Кохання» Микити Лиськова

Микита Лиськов

Коментар журі:

«У цьому фантастичному й неймовірно креативному фільмі твориться приречений і апокаліптичний світ, який припрошує глядачів поринути в шаленство почуттів, не стаючи з місця. Торкаючись суспільних проблем в Україні та світі, цей творчий фільм розкривається гумористично й на багатьох різних рівнях. Деякі з них ми не змогли осягнути, але вони однозначно інтригують, тож нам захотілося негайно переглянути його ще раз, щоб побачити ще щось. Ми аплодуємо цьому відважному фільму та зухвалим і курйозним рішенням його творця».

Спеціальну відзнаку національного конкурсу здобув фільм «В радості, і тільки в радості» Марини Рощини

Коментар журі:

«Ми хочемо присудити спеціальну відзнаку фільму, який вразив нас тим, як він експресивно та делікатно розповідає про життєві труднощі та жагу до життя молодої матері. Прекрасний сценарій і режисура роблять фільм надзвичайно природним, а вміння зафіксувати складну природу життя й оригінальне розв’язання конфліктів лише підігрівають наш інтерес».

Нагороду найкраща режисура міжнародного конкурсу здобув Свен Брессер і його «Літо та все інше»

«Лауреат нагороди за найкращу режисуру — це фільм, який просто не міг би існувати без свого режисера. Зображення дружби, прагнення кращого життя й примирення з тим, що настав час прощатися з минулим, неабияк нас зворушили. Акторська гра реалістична, але водночас дуже жива. Операторська робота та звукове оформлення дають фільм легкості й чуттєвості — усе сходиться воєдино, без якихось обмежень. Маленькі інтимні моменти дають глядачам змогу справді заглибитися в персонажів. І це нам надзвичайно сподобалося».

Приз глядацьких симпатій національного конкурсу здобув зняти у Львові фільм «Плюс Один» Мирослави Клочко, а міжнародного – фільм «Анна» Дерека Беренсона.  

Фестиваль Wiz-Art з 19 по 25 травня вдванадцяте відбувся у Львові. Глядачі мали змогу переглянути понад 120 фільмів конкурсної та спеціальних програм, відвідати майстер-класи та вечірки.